Се одлучува иднината на Швеѓанецот

Милан ги почна преговорите со Ибрахимовиќ

Милан ги отворил преговорите со Златан Ибрахимовиќ за негово враќање на Сан Сиро, челниците на клубот имале разговор со неговиот агент. 

„Скај Спортс Италија“ тврди дека претставници на Милан се сретнале со Мино Рајло на дискусија за ангажман на Ибрахимовиќ.
 
Швеѓанецот ќе си замине од ЛА Галакси во декември кога истекува неговиот договор и во јануари ќе облече нов дрес.
 
И покрај тоа што барањата на Ибра се високи, Милан е подготвен да му понуди 18 месечен договор.
 
38-годишниот фудбалер постигна 56 голови во 85 натпревари за Милан меѓу 2010 и 2012 година, во првата сезона го освои Скудетото со росоњерите.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе