Серија А

Милан дојде до тешка победа против Џенова и Пандев (ВИДЕО)

Милан со 2-1 ја победи Џенова благодарение на автогол на гостите, Горан Пандев ги одигра последните 15 минути. 

Росонерите дојдоа до многу важни три бода во битката за местата кои водат во Лигата на шампионите.
 
Резултатот беше отворен уште во 13. минута кога Ребиќ погоди за 1-0, 20 минути подоцна Дестро изедначи на 1-1.
 
Во 68. минута по едно нафрлување, Скамака си постгна несреќен автогол за водство на Милан од 2-1.
 
Во 74. минута во игра влезе Горан Пандев и створи неколку шанси за своите соиграчи, Џенова вршеше жесток притисок но Милан се одбрани и ги освои трите бода.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе