Ливерпул се надева на услуга од Џерард

Мика Ричардс откри дека Астон Вила има добар мотив да загуби од Манчестер Сити

Поранешниот фудбалер на Манчестер Сити, Мика Ричардс откри дека Астон Вила има добар мотив да загуби од „граѓаните", им следува бонус од 15 милиони фунти доколку Џек Грилиш ја освои титулата во Премиерлигата.

Шампионот на Англија ќе се решава во последното коло, Манчестер Сити сам одлучува и со победа ќе ја одбрани титулата. Ливерпул пак чека услуга од Астон Вила, и многумена се надеваат дека Стевен Џарард ќе може да помогне трофејот да заврши на Енфилд.

Поранешниот „граѓанин“, Мика Ричардс сега открива дека Астон Вила има добар мотив да загуби.

„Стивен Џерард сигурно ќе сака да му ја донесе титулата на Ливерпул во недела но Астон Вила има клаузула во трансферот на Џек Грилиш која им носи дополнителни 15 милиони фунти доколку Манчестер Сити стане шампион, и во овој бизнис, парите се на прво место“ – вели Мика Ричардс.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе