НБА

Мидлтон и Адетокумбо го предводеа Милвоки до израмнување против Феникс (ВИДЕО)

Со одлична игра во последната четвртина, Милвоки го победи Феникс со 109-103 и израмни во финалната серија на 2-2. 

По одиграни четири натпревари, Феникс и Милвоки максимално го користат домашниот терен. Сонцата синоќа беа блиску до брејк, но домаќините одиграа одлично во последниот период.
 
На стартот од четвртата четвртина Феникс имаше предност од девет поени разлика, но како одминуваше времето таа се топеше, тие 12 минути Милвоки ги доби со 33-21 и на крајот славеше со 109-103.
 
Мидлтон беше најефикасен во составот на Милвоки со 40 поени, одличен беше и Адетокумбо со 26 поени и 14 скокови. Најаефикасен на мечот беше Букер од Феникс кој постигна 42 поени.
 
 

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе