Се помалку надеж за Пандев

Мичу на позајмица во Наполи

Наполи потврди дека напаѓачот на Свонси Мичу во престојната натпреварувачка сезона ќе насапува како позајмен во Италијанскиот тим. Оваа вест дефинитивно нема да му се допадне на нашиот интернационалец Горан Пандев кој добива дополнителна конкуренција во нападот на „Наполитанците".

Свонси решил да му дозволи на Шпанецот да замине на Апенините откако предходно го ангажираше Бафетимби Гомис од Лион. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис на твитер му посака добредојде на Мичу со што Рафа Бенитез во моментов има на располагање шест напаѓачи.

Игуаин, Инсиње, Мертенс, Каљехон и Мичи заедно со Пандев се напаѓачката шестка, но со сигурност двајца од овие напаѓачи ќе си заминат во текот на летото. 

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе