Ерменецот ја прифатил понудата на „нероаѕурите“

Мхитарјан ја менува Рома со Интер за 500.000 евра повеќе

Неколку извори од Италија пренесуваат дека Интер е пред потпис на Хенрих Мхитарјан, Ерменецот ја прифатил понудата за двегодишна соработка и плата од 3,5 милиони евра по сезона.

Хенрих Мхитарјан од Рома треба да биде едно од првите засилувања за Симоне Инзаги за сезоната 2022/23.

Голем број на извори од Италија пренесуваат дека Ерменецот ја прифатил понудата на Интер за двегодишна соработка и плата од 3,5 милиони евра по сезона.

Последниот предлог на Рома беше едногодишен договор и плата од 3 милиони евра, и не се исклучува можноста „волчицата“ и Жозе Мурињо во 5 до 12 да презентираат нов предлог за популарниот Мики да остане во Рим.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе