Примера

Меси во финишот донесе голема победа за Барса во дербито против Атлетико (ВИДЕО)

Три големи бодови за Барселона во битката за шампионската титула во Шпанија, Каталонците го победија Атлетико Мадрид со 1-0 благодарение на гол на Лео Меси. 

Иако во текот на мечот и двете екипи имаа свои шанси, победникот беше решен со погодок во финишот од натпреварот. И тоа кој друга ако не Лео Меси.
 
По едно двојно проигрување со Луис Суарез, Меси во 86. минута постигна убав гол за победа на Барселона од 1-0.
 
На табелата Барселона бодовно се изедначи со Реал Мадрид, и двата тима имаат по 31 бод, но Каталонците се прво поради подобра гол разлика.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе