Лео има многу причини за прослава

Меси танцува со својата сопруга во Аргентина за божиќните празници (ВИДЕО)

Лео Меси божиќните празници ги поминува во својата Аргентина забавувајќи се со својата сопруга Антонела Рокузо. 

Меси и неговото семејство одлетаа во Аргентина каде со своите најблиски го поминуваат малиот одмор од напорната сезона.
 
Медиумите дојдоа до видео од една забава на која Меси танцува со својата сопруга, Антонела Рокузо.
 
Меси има многу причини за прослава, 2021 година е уште една од низата успешни за него. Со Аргентина ја освои Копа Америка, прв трофеј со неговата репрезентација, а ја доби и седмата „Златна топка“.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе