Ја шутна топката под облаци

Меси со едно од најголемите промашувања во кариерата и самиот не можеше да поверува (ВИДЕО)

Лео Меси имаше големо промашување на синоќешниот дуел со Катар, напаѓачот од чиста позиција ја испрати топката под облаци.

Гаучосите“ вчера не дозволија срамна елиминација и со триумф од 2-0 над Катар обезбедија четвртфинале на Копа Америка. И покрај тоа што Аргентина рано дојде до водство по една грешка на противникот, избраниците на Скалони се мачеа предвреме да го решат победникот.

Лео Меси имаше златна прилика во 73. минута од мечот кога доби топка на 11 метри. И додека ваквите ситуации во Барселона обично ги решава со елегантен финиши и погодок, тој имаше големо промашување и ја испрати топката под облаци. Дури и самиот напаѓач не можеше да поверува што направи.

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе