Ја шутна топката под облаци

Меси со едно од најголемите промашувања во кариерата и самиот не можеше да поверува (ВИДЕО)

Лео Меси имаше големо промашување на синоќешниот дуел со Катар, напаѓачот од чиста позиција ја испрати топката под облаци.

Гаучосите“ вчера не дозволија срамна елиминација и со триумф од 2-0 над Катар обезбедија четвртфинале на Копа Америка. И покрај тоа што Аргентина рано дојде до водство по една грешка на противникот, избраниците на Скалони се мачеа предвреме да го решат победникот.

Лео Меси имаше златна прилика во 73. минута од мечот кога доби топка на 11 метри. И додека ваквите ситуации во Барселона обично ги решава со елегантен финиши и погодок, тој имаше големо промашување и ја испрати топката под облаци. Дури и самиот напаѓач не можеше да поверува што направи.

Нашиот процес на преговори многу веројатно ќе биде предмет на уште построги критериуми и мониторинг имајќи ги предвид искуствата на земјите кои во моментот преговараат. 

повеќе

На Македонија и Бугарија им треба дебата која ќе го унапреди историското разбирање без робување на идеологии, митологии и политики.

повеќе

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе