Ја шутна топката под облаци

Меси со едно од најголемите промашувања во кариерата и самиот не можеше да поверува (ВИДЕО)

Лео Меси имаше големо промашување на синоќешниот дуел со Катар, напаѓачот од чиста позиција ја испрати топката под облаци.

Гаучосите“ вчера не дозволија срамна елиминација и со триумф од 2-0 над Катар обезбедија четвртфинале на Копа Америка. И покрај тоа што Аргентина рано дојде до водство по една грешка на противникот, избраниците на Скалони се мачеа предвреме да го решат победникот.

Лео Меси имаше златна прилика во 73. минута од мечот кога доби топка на 11 метри. И додека ваквите ситуации во Барселона обично ги решава со елегантен финиши и погодок, тој имаше големо промашување и ја испрати топката под облаци. Дури и самиот напаѓач не можеше да поверува што направи.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе