СП 2022

Меси шутна максикански дрес во соблекувалната, па доби закана од боксер: Моли се на Бог да не те најдам! (ВИДЕО)

Лео Меси беше главниот фудбалер на Аргентина во победата над Мексико, со погодок ѝ донесе водство на својата репрезентација, но во соблекувалната направи потег кој го навлече гневот на мексиканците. 

Мексиканскиот дрес беше на подот од соблекувалната пред Меси, Аргентинецот кога ги соблекуваше копачките го шутна дресот, а мексиканците тоа го сфатија многу трагично.
 
Познатиот мексикански боксер, Канело Алварез преку социјалните мрежи му се закани на Меси: „Видов како Меси го чистеше подот со нашето знаме и дрес. Моли се на Бог да не те најдам“.

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе

Провокација е именувањето на бугарските клубови „Борис III“ и „Ванчо Михајлов“. Не можеа ли да бидат со имињата Елин Пелин, Димчо Дебељанов, Черноризец Храбар или Иван Вазов?

повеќе