Испрати сочувство до семејството и пријателите

Меси се прости од Марадона: Нè напушти, но не замина, Диего е вечен (ФОТО)

Лео Меси се огласи на социјалните мрежи по смртта на Диего Марадона, напаѓачот на Барселона вели дека ова е многу тажен ден за Аргентина и фудбалот и испрати сочувство до семејството и пријателите.

Веста за смртта на Диего Марадона ја потресе Аргентина и светот на фудбалот, пораки стигнуваат од сите страни. На социјалните мрежи сега се огласи и Лео Меси, според многумина, тој требаше да биде наследник на Диего Марадона и да ги донесе „гаучосите“ до нов триумф на светските првенства.

„Ова е многу тажен ден за Аргентинците и фудбалот. Тој нè напушти нас, но не замина, бидејќи Диего е вечен. Ги чувам сите убави спомени со него и сакам да ја искористам оваа прилика да испратам сочувство до неговото семејство и пријателите. Почивај во мир“ – напиша фудбалерот на Барселона.

Un día muy triste para todos los argentinos y para el fútbol. Nos deja pero no se va, porque el Diego es eterno. Me...

Posted by Leo Messi on Wednesday, November 25, 2020

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе