ПСЖ

Меси се прошета на стадионот на ПСЖ и покажа кој број ќе го носи (ФОТО)

Меси од денеска е во Париз каде утре официјално ќе биде промовиран во нов фудбалер на ПСЖ, но Аргентинецот веќе почна со активностите за францускиот клуб. 

Лео Меси од денеска е во Париз каде ги поминува сите формалности пред официјалната промоција.
 
Тој се појави на „Паркот на принцовите“, го облече новиот дрес и го покажа бројот кој ќе го носи. 
 
Меси ќе носи 30, бројот со кој дебитираше во дресот на Барселона.

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе