Барселона

Меси се повреди, нема да игра против Елмас во САД

Лоши вести за Барселона, Лео Меси заработил повреда на тренинг и нема да биде дел од составот кој патува во САД на пријателските дуели со Наполи.

Барселона соопшти дека на тренингот пред заминувањето за САД, Меси заработил повреда на десната нога и ќе остане во Шпанија.
 
Меси поради повредата предвреме го завршил тренингот, тестовите покажале дека не се работи за нешто сериозно но ќе треба да мирува. Голема е веројатноста да го пропушти првиот меч од новата сезона.
 
Барселона во САД треба да одигра два пријателски натпревари против Наполи, едниот во Мајами, другиот во Мичиген.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе