Вечер на Меси

Меси постигна хет-трик, го сруши рекордот на Пеле, па со солзи го славеше трофејот од Копа Америка со фановите (ВИДЕО)

Аргентина со 3-0 ја победи Боливија, а главна ѕвезда на вечерта беше Лионел Меси кој имаше брилијантен меч.

Меси ги постигна сите три гола на мечот, имаше вистинско шоу. Тој дојде до бројката од 79. голови за репрезентацијата со што го надмина рекордот на Пеле и стана најдобриот стрелец во историјата во Јужна Америка во репрезентативниот фудбал.

Ова беше прв натпревар за Аргентина со фанови по освојувањето на Копа Америка летово. Аргентинците го славеа трофејот со своите навивачи, а емоциите кај Меси беа посебни.

„Навистина сакав да го доживеам ова. Чекав долго време за ова. Сонував за тоа. Беше посебен момент според начинот на кој се случи по толку чекање“, вели Меси за освоената титула од Копа Америка и тоа на бразилско тло.

„Нема подобар начин да се прослави од овој, тука. Мојата мајка, моте браќа се на трибините... Тие страдаа многу и денеска тука слават. Многу сум среќен“.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе