Плановите на Меси по крајот на фудбалската кариера

Меси: Не планирам да станам тренер, но и Зидан го рече тоа па трипати ја освои Лигата на шампионите

Лео Меси вели дека не сака да биде тренер по крајот на кариерата, но не ја отфрли во целост можноста да стане токму тоа.

Меси го зема примерот од Зинедин Зидан кој велеше дека нема да биде тренер, но потоа трипати ја освои Лигата на шампионите како предводник на Реал Мадрид.

„Не сакам да бидам тренер, но Зидан го реше истото и потоа стана тренер и трипати ја освои Лигата на шампионите“, вели Меси.

„Јас би сакал да бидам спортски директор на клуб, да градам тим, да ги подржувам тренерите, но не знам, ќе видиме“.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе