ПСЖ

Меси му се налути на Покетино дека беше изваден од игра, не сакаше ни да се поздрави (ВИДЕО)

Маурисио Покетино ќе има големи проблеми да се справи со егото на големите ѕвезди, сезоната е уште на почеток, а маките му се гледаат.

ПСЖ губеше од Лион, но на крајот успеа да победи со 2-1. Нејмар израмни од еден сомнителн досуден пенал, а во 93. минута Икарди ја донесе победата.

Но, она за кое се зборува е реакцијата на Меси кога во 76. минута беше изваден од игра.

Покетино како што е редот му подаде рака, но Меси одби да се поздрави и само нервозно му дофрли нешто.

Ова беше третиот натпревар за Меси во дресот на ПСЖ, Аргентинецот се уште чека на првиот гол. Денеска повторно погоди пречка.

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе