Аргентинската ѕвезда во дуел со бразилскиот селектор

Меси му рече на Тите да замолкне! (ВИДЕО)

Со гол на Меси, Аргентина го победи Бразил со 1-0 во пријателски натпревар, а ѕвездата на Барса имаше и контроверзен момент на мечот. 

Камерите го уловија Меси како разменува некој збор со селекторот на Бразил, Тите и му вели да замолчи.
 
По мечот Тите го потврди инцидентот, рече дека се жалел на судењето и со Меси размениле неколку зборови.
 
„Се жалев бидејќи Меси заслужи да добие жолт картон. Потоа тој ми рече да замолкнам, му реков и јас. И тоа беше тоа“, изјави Тите.
 

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе