Аргентинската ѕвезда во дуел со бразилскиот селектор

Меси му рече на Тите да замолкне! (ВИДЕО)

Со гол на Меси, Аргентина го победи Бразил со 1-0 во пријателски натпревар, а ѕвездата на Барса имаше и контроверзен момент на мечот. 

Камерите го уловија Меси како разменува некој збор со селекторот на Бразил, Тите и му вели да замолчи.
 
По мечот Тите го потврди инцидентот, рече дека се жалел на судењето и со Меси размениле неколку зборови.
 
„Се жалев бидејќи Меси заслужи да добие жолт картон. Потоа тој ми рече да замолкнам, му реков и јас. И тоа беше тоа“, изјави Тите.
 

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе