По болната елиминација на „гаучосите“ од Бразил на Копа Америка

Меси имал средба со Нејмар во соблекувалната на Аргентина, на само разговарале неколку минути

Лео Меси и Нејмар имале средба по болната елиминација на Аргентина од Бразил на Копа Америка, напаѓачот на „кариоките" ја посетил соблекувалната на „гаучосите" и неколку минути на само разговарал со својот поранешен соиграч.

И покрај трансферот во ПСЖ, Нејмар остана во контакт со поранешните соиграчи од Камп Ноу, особено со Лео Меси и Луис Суарез. Според пишувањата на Спорт, утрово имало средба помеѓу Нејмар и Лео Меси во Бело Хоризонте.

По меч помеѓу Бразил и Аргентина во полуфиналето на Копа Америка и победата на „кариоките“ од 2-0, Бразилецот ја посетил соблекувалната на Аргентина.

Нејмар го тешел Лео Меси по болниот пораз и двајцата потоа на само разговарале неколку минути.

Со оглед на тоа дека во моментов се актуелни шпекулациите за враќање на Нејмар во Барселона, се претпоставува дека Нејмар и Меси размениле по некој збор и на оваа тема.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе