Ждрепка за Лигата на шампионите

Меси и Роналдо прв пат ќе играат еден против друг во групната фаза од Лигата на шампионите

Познати се групите за новата сезона во Лигата на шампионите, за прв пат во историјата Лео Меси и Кристијано Роналдо ќе играат еден против друг во групната фаза од големото натпреварување. 

Ждрепката од Лигата на шампионите ги спои Барселона и Јувентус кои ќе играат во групата Г, тоа значи дека најдобрите двајца играчи Лео Меси и Кристијано Роналдо е играат еден против друг уште во групната фаза.
 
Шампионот Баерн Минхен ќе игра во групата А заедно со Атлетико Мадрид, Салцбург и Локомотив Москва.
 
Интересно ќе биде и во групата Б каде што се Реал Мадрид, Интер, Порто и Борусија Менхенгладбах.
 
Атрактивен и офанвизен фудбал се очекува од групата Д во која се Ливерпул, Ајакс, Аталанта и Митјиланд.
 
Група А
1. Баерн Минхен
2. Атлетико Мадрид
3. Салцбург
4. Локомотив Москва
 
Група Б
1. Реал Мадрид
2. Шахтар
3. Интер
4. Борусија Менхенгладбах
 
Група Ц
1. Порто
2. Манчестер Сити
3. Олимпијакос
4. Марсеј
 
Група Д
1. Ливерпул
2. Ајакс
3. Аталанта
4. Митјиланд
 
Група Е
1. Севиља
2. Челси
3. Краснодар
4. Рен
 
Група Ф
1. Зенит
2. Борусија Дортмунд
3. Лацио
4. Бриж
 
Група Г
1. Јувентус
2. Барселона
3. Динамо Киев
4. Ференцварош
 
Група Х
1. ПСЖ
2. Манчестер јунајтед
3. Лајпциг
4. Башакшехир

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе