Го игнорираа ЦР7

Меси и играчите на Реал Мадрид не гласаа за Роналдо во изборот за најдобар фудбалер

Кристијано Роналдо не доби глас од Лео Меси во изборот за најдобар фудбалер на ФИФА, но фудбалерот на Барса не беше единствениот кој го игнорираше, никој од Реал Мадрид не гласаше за ЦР7.

Роберт Левандовски синоќа беше прогласен за фудбалер на годината, Полјакот до признанието „Д бест“ стигна пред Кристијано Роналдо и Лео Меси.

За наградата гласови даваат селекторите и капитените на репрезентациите, и секогаш има интересни избори.

Во очи паѓа тоа што Лео Меси не гласаше за Кристијано Роналдо, Аргентинецот ги одбра Нејмар, Мбапе и Левандовски.

Но не само тоа, никој од Реал Мадрид не гласаше за Португалецот. 

Серхио Рамос гласал за Левандовски, Алкантара и Нејмар. Лука Модриќ пак гласал за Левандовски, Рамос и Салах. Еден Азар ги одбрал Левандовски, Рамос и Де Брујне. 

Дури и Герет Бејл реши да го игнорира поранешниот партнер од нападот и гласал за Левандовски, Алкантара и Мане. 

Што се однесува до гласовите на Кристијано Роналдо, тој ги одбрал Левандовски, Меси и Мбапе.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе