Аргентинецот го кажа своето мислење

Меси ги наброја петте најдобри фудбалери на денешницата и порача: Јас и Роналдо сме скалило пред нив

Лео Меси смета дека тој и Кристијано Роналдо се скалило пред другите, а без нив двајцата во сликата, Килијан Мбапе, Нејмар, Еден Азар, Луис Суараз и Кун Агуеро се најдобрите фудбалери на денешницата.

Аргентинецот даде долго интервју за радио мрежата Клуб 94,7 ФМ, говореше на многу теми, и беше запрашан за тоа кои се најдобрите фудбалери на денешницата според Лео.

„Мбапе, Нејмар, Азар, Луис Суарез и Кун Агуеро“ – беше одговорот на фудбалерот на Барселона.

Но пред некој да праша каде е Кристијано Роналдо, ова не беше навреда за неговиот голем ривал, Лео објасни дека тој и ЦР7 се скалило пред другите.

Лео Меси потоа изрази жалење што Кристијано Роналдо повеќе не е дел од Реал Мадрид и Ла Лига.

„Беше убаво да се игра против Кристијано и покрај тоа што беше тешко. Уживав во освојувањето на титулите кога тој беше во Мадрид, но и болеше кога гледав како тој ги крева трофеите. Би било убаво доколку се уште беше тука“.

Тој исто така смета дека Јувентус сега е многу посилен тим со ЦР7 во тимот.

„Имам голема почит кон Јувентус, и мислам дека се многу силен тим со навистиан добри играчи... а со доаѓањето на Кристијано Роналдо, станаа уште посилни. Испратија силна порака со победата на Атлетико“.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе