Аргентинецот е хит на социјалните мрежи

Меси ги изненади сите со прослава никогаш претходно видена (ВИДЕО)

Ѕвездата на Барселона постигна убав гол против Атлетик Билбао со милеметариски прецизен шут од врвот на шенасеникот, а при прославата на голот ги изненади сите со својот танц

Лео Меси е хит на социјалните мрежи но не толку поради партијата што ја прикажа против Атлетик Билбао и покрај тоа што Аргентинецот имаше ново солидно издание и постигна одличен гол.

Фудбалските љубители повеќе ги изненади начинот на кој Лео Меси го прослави голот. Аргентинецот покажа кон ложата на Кам Ноу и изведе танц.

Напаѓачот никогаш претходно не прославил на ваков начин, па на социјалните мрежи имаше големи шеги дека тој конечно научил нешто од некој друг и го копирал соиграчот Јери Мина, кој во јануари пристигна во Барселона но не добива многу шанса.

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе

Во кичестиот амбиент на магичното Скопје, каде што се изградени огромни споменици на Александровите фалангисти, а знамето на НАТО се вее пред зградата на Генералштабот, во градот поделен на македонски и на албански дел, лебди Бизмарковата геополитичка визија: оној што ја контролира долината на реката Вардар, станува господар на Балканот.

повеќе

Повеќе од 40 години пишувам за самостојноста на македонскиот јазик и идентитет и на моменти бев подложуван и на физички напад поради моите ставови. Јас не би прифатил ништо што го негира признавањето на Македонија.

повеќе