Дисциплинската комисија ја одреди казната

Меси дозна колку натпревари ќе паузира, Барса веднаш најави жалба

Дисциплинската комисија ја одреди казната за Лео Меси, Аргентинецот доби суспензија од два натпревари и нема да настапи против Корнеља во Купот и против Елче во Примера.

Лео Меси доби минимална казна за исклучувањето против Атлетик Билбао во Суперкупот на Шпанија. Се шпекулираше дека Аргентинецот може да паузира и до 12 натпревари за својот прв црвен катон, но дисциплинската комисија му одреди казна од два натпревари суспензија. 

Па тој сега нема да биде во комбинација за дуелите со Корнеља во Купот и мечот со Елче во Примера. 

И покрај тоа што Лео Меси добро помина, Барселона веднаш најави дека ќе достави жалба.

Формирањето на платформа за прекугранична соработка за борба против аерозагадувањето има потенцијал вистински да придонесе за намалување на загадувањето на воздухот во нашата земја.

повеќе

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе