Барселона по секоја цена го задржува Аргентинецот

Меси добива 90 милиони евра само за еден потпис?!

Барселона е подготвена да му даде на Лео Меси неверојатна сума од 90 милиони евра на име на бонус само за да стави потпис на договорот за кој веќе е постигната согласност со месеци

„Каталонците“ уште пред неколку месеци соопштија дека ја продолжиле соработката со Лео Меси, но играчот нема ставено потпис на документите па се говори за негово можно заминување од Камп Ноу.

Барселона во неколку наврати порача дека договорот на Лео Меси е валиден, но гласините за негов трансфер не престануваат.

Неодамна се појави нелогична шпекулација според која Манчестер Сити е спремен да плати 400 милиони евра за ангажман на Аргентинецот.

Сега има слична бомбастична вест според која Барса на Лео Меси ќе му даде бонус од 90 милиони евра само за да стави потпис, покрај платата од преку 30 милиони евра која веќе ја има договорено.

Ваквите бонуси се вообичаена работа, но ретко кој добил волку голема сума.

Веста прв ја пренесе Дејли Мејл, весник кој не е близок извор ниту до Барселонан ниту пак до самиот играч, па останува да се види колку има вистина во ваквата сторија. 

Пораката на амбасадорот Бејли среде Скопје, јас не ја сфатив како шлаканица врз ДИК и нивните неодговорни членови (за наша несреќа едногласни во мислите и менталната матрица)!

повеќе

Дипломатијата е уметност невозможното да го направите возможно (Ш.-М. Талеиран).

повеќе

Односите меѓу Грција и Македонија се на клучна точка, вели Катимерини и со ѕвездички дообјаснува дека употребата на терминот „Македонија“ е на авторот и дека не го одразува ставот на весникот. Сепак се чини ова е првпат грчкиот весник да нè напише со уставното име.

повеќе