Лига Европа

Мектоминеј во 93. минута го спаси Јунајтед од срам, победа во судиското продолжение (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со гол на Скот Мектоминеј во третата минута од судиското продолжение дојде до минимална победа од 1-0 против Омонија. 

Манчестер јунајтед повеќе од 90 минути се мачеше да ѝ даде гол на Омонија, црвените ѓаволи имаа вкупно 34 шутеви од кои 12 во рамките од голот, но гостите го имаа одличниот голман Узохо.
 
Кога се очекуваше дека Омонија ќе се одбрани, Скот Мектоминеј постигна гол во 93. минута и донесе победа за Манчестер јунајтед.
 
По три одиграни кола Манчестер јунајтед има девет освоени бода. Во следното коло против Шериф доволен им е бод да го заверат местото во нокаут фазата од Лига Европа.
 

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе