ФА Куп

Мектоминеј го однесе Манчестер јунајтед во следната рунда од ФА Купот (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со гол на Мектоминеј со 1-0 го победи Ватфорд и се пласираше во следното коло од ФА Купот. 

Само еден погодок беше доволен за Манчестер јунајтед да оди понатаму и тој се случи уште во петтата минута кога Мектоминеј реализираше за 1-0.
 
До крајот на мечот немаше многу нови шанси за погодок, Манчестер јунајтед рутнски го сочува водството.
 
Ова беше нивната 47 победа во последните 48 натпревари во ФА Купот против екипи кои се во пониска дивизија од Премиерлигата.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе