Премиерлига

Мегваер остана на клупа, Манчестер јунајтед славеше против Лестер и нареди три победи (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед нареди три победи откако вечерва со минимални 0-1 славеше на гостувањето кај Лестер, Џејдон Санчо донесе три бода.

Ерик тен Хаг повторно го остави Хари Мегваер на клупа а Манчестер јунајтед прокнижи нови три бода.

„Ѓаволите“ вечерва славеа со минимални 0-1 на гостувањето кај Лестер за трета победа во низа.

Клучниот момент се случи во 23. минута, Рашфорд уфрли топка за Санчо, кој го помина голманот на Лестер и рутински ја затресе празната мрежа за 0-1.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе