Манчестер јунајтед

Мегваер одбил огромна плата од Сити, само за да игра за Манчестер јунајтед

Доколку потпишел за Манчестер сити, Хери Мегваер ќе станел најплатениот дефанзивец во светот, но тој го одбил предлогот на шампионот за да се пресели на Олд Трафорд.

Според англиските медиуми, Манчестер сити му понудил 278.000 фунти неделна плата на Мегваер за да потпише за нив.

Тој би заработил фантастични 70 милиони фунти за пет години и би бил најплатениот дефанзивец во светот, но Мегваер ги одбил.

Неговата желба била да игра за Манчестер јунајтед без разлика што тоа ќе биде за значително помала плата.

Според договорот со Јунајтед, Мегваер заработува 190.000 фунти неделно, што е речиси за 100.000 помалку од тоа што му го нудел Сити.

Мегваер импресионираше уште на своето деби за Јунајтед, тој беше играч на натпреварот во победата над Челси од 4-0.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе