Неверојатна бројка

Мечот од СЕХА меѓу Вардар и Пекинг го гледале 700.000 луѓе!

Првиот натпревар од СЕХА лигата меѓу Вардар и Пекинг имал неверојатна гледаност, според директорот на натпреварувањето 700.000 луѓе го проследиле мечот. 

Од оваа сезона СЕХА лигата има нов формат, но и еден необичен учесник во неа, Пекинг универзитет. Кинескиот тим со две раце беше прифатен во регионалното натпреварување и во тоа се гледаше промоција на спортот и лигата надвор од границите на Европа.
 
Се чини дека целта е постигната, директорот на СЕХА лигата, Синиша Остојиќ за хрватските медиуми откри дека мечот меѓу европскиот шампион Вардар и Пекинг го следеле дури 700.000 луѓе.
 
„Сакам да истакнам дека регионалната СЕХА лига нема алтернатива на овие простори кои оваа година дополнително ги проширивме на далечниот пазар. Што и донесе тоа? Ќе ви откријам само еден податок. Првиот натпревар на кинескиот клуб во нашата лига го гледаа 700.000 луѓе, податок кој досега беше незамислив за нас“, изјави Синиша Остојиќ.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе