Ново одложување на натпреварите од Лигата на нации

Мечот меѓу Македонија и Косово ќе добие нов датум

Натпреварот од Лигата на Нации меѓу Македонија и Косово уште еднаш ќе биде одложен поради ситуацијата со коронавирусот. 

Важниот натпревар за пласман на Европското првенство требаше да се игра на 26 март во Скопје, но поради коронавирусот беше одложен за 4 јуни.
 
УЕФА веќе има донесено одлука за одложување на бараж мечевите од Лигата на нации, а на денешниот состанок со членките ќе бидат одредени и новите датуми.
 
Се претпоставува дека мечот може да се одигра од 3 до 8 септември кога е првиот термин на УЕФА за репрезентативни натпревари во новата сезона. Вториот е во октомври.
 
Во текот на денот се очекува УЕФА да ги потврди новите датуми за мечевите од Лигата на нации, но и за продолжението на Лигата на шампионите и Лига Европа. 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе