„Марка“ тврди

Мбапе одлучил, оди во Реал Мадрид

Шпанскиот весник „Марка“, тврди дека Реал Мадрид и Килијан Мбапе се договориле, тој од следната сезона ќе го носи белиот дрес на кралскиот клуб. 

Мбапе синоќа на гала вечерта на францускиот фудбал, рече дека донел одлука за својата иднина, но се уште нема да ја соопшти.
 
„Марка“ тврди дека одлуката на Мбапе е Реал Мадрид, тој постигнал договор со кралскиот клуб и покрај огромниот притисок кој го имал во Франција.
 
Мбапе имаше притисок од челниците на ПСЖ, од фановите, па дури и од политичарите како Макрон, но успеал да одолее на сето тоа и да се договори со Реал Мадрид.
 
Флорентино Перез ја искористил желбата на Мбапе да игра за Реал Мадрид и со умешни преговори успеал да го договори неговиот потпис.
 
Реал Мадрид ќе молчи за договорот со Мбапе се додека самиот фудбалер прво не потврди дека ќе го напушти ПСЖ.
 
Мбапе ќе потпише петгодишен договор со Реал Мадрид, ќе има огромна откупна клаузула, а неговата плата ќе биде значително помала од тоа што му го нудеше ПСЖ.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе