Крај на сагата

Мбапе одлучил и му кажал на Перез, останува во ПСЖ

Сите големи медиуми пишуваат дека одлуката на Килијан Мбапе е да остане во ПСЖ, му се јавил на Флорентино Перез и лично му го соопштил тоа, тој ќе стави потпис на нов тригодишен договор. 

Крај на сагата, Килијан Мбапе останува во ПСЖ, ќе потпише договор до 2025 година, а својата одлука официјално би требало да ја соопшти вечерва по завршување на мечот против Мец.
 
Мбапе лично му се јавил на претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и му кажал дека ќе остане во ПСЖ.
 
Според некои новинари, Мбапе рекол дека ова била најтешката одлука во неговиот живот досега.
 
Реал Мадрид не тргна по Халанд чекајќи го Мбапе, но тој ги одбра парите наместо да го следи својот сон и да го облече дресот на најпрестижниот клуб во историјата.
 
Некои велат дека Реал Мадрид се чувствува изневерено и можеби нема да му дадат нова шанса во иднина да потпише за нив. 

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе