ПСЖ

Мбапе доби подарок провокација за својот роденден (ФОТО)

За време на роденденската прослава, Килијан Мбапе се сликаше со дрес на ПСЖ на кој е испишано неговото презиме и 2050 година.

ПСЖ се уште се бори да го убеди Килијан Мбапе да стави потпис на нов договор, и веројатно тоа ќе го прави се додека не се случи нешто конкретно помеѓу него и Реал Мадрид.
 
Мбапе веќе од јануари може да почне официјални преговори со други клубови и да потпише преддоговор.
 
Се верува дека по осминафиналниот двомеч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во ЛШ, Мбапе ќе потпише за кралскиот клуб, но додека тоа не се случи, ПСЖ на секој начин ќе се обидува да го предомисли.
 
На синоќешната роденденска забава Мбапе заедно со своите соиграчи се сликаше со дрес на ПСЖ на кој беше неговото презиме и 2050 година.
 
Нејасно е кој се погрижил да добие ваков подарок, но тој сигурно е форма на притисок да потпише нов договор.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе