Супер куп на Франција

Маурисио Покетино веќе почна да освојува трофеи со ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ го освои Супер купот на Франција откако го победи Марсеј со 2-1, Маурисио Покетино тренерската кариера во францускиот клуб ја почнува со ран трофеј. 

На Покетино му се погоди францускиот Супер куп да се игра брзо откако беше назначен за нов тренер на ПСЖ, па рано се радува на својот прв трофеј.
 
ПСЖ го победи Марсеј со 2-1 и дојде до трофејот.
 
Парижаните поведоа со гол на Икради во 39. минута од мечот, а Нејмар од пенал во 85. зголеми на 2-0. 
 
Марсеј преку Паје во 89. минута намалија на 2-1, но немаше време да избегнат пораз.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе