Супер куп на Франција

Маурисио Покетино веќе почна да освојува трофеи со ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ го освои Супер купот на Франција откако го победи Марсеј со 2-1, Маурисио Покетино тренерската кариера во францускиот клуб ја почнува со ран трофеј. 

На Покетино му се погоди францускиот Супер куп да се игра брзо откако беше назначен за нов тренер на ПСЖ, па рано се радува на својот прв трофеј.
 
ПСЖ го победи Марсеј со 2-1 и дојде до трофејот.
 
Парижаните поведоа со гол на Икради во 39. минута од мечот, а Нејмар од пенал во 85. зголеми на 2-0. 
 
Марсеј преку Паје во 89. минута намалија на 2-1, но немаше време да избегнат пораз.

Ве молам потрошете малку време и погледајте кои закони не може да се донесат, ако за нив не даде амин Али Ахмети.

повеќе

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе