Манчестер јунајтед

Матиќ не мрда од Манчестер јунајтед, Србинот потпиша нов договор

Српскиот фудбалер во Манчестер јунајтед, Немања Матиќ стави потпис на договор според кој до 2023 година ќе остане на Олд Трафорд. 

„Манчестер јунајтед со задоволство може да соопшти дека Немања Матиќ потпиша нов договор кој ќе го задржи во клубот до јуни 2023“, стои во соопштението на Јунајтед.
 
Матиќ во Јунајтед пристигна во 2017 година и досега има 114 настапи за клубот.
 
„Многу сум среќен што ќе продолжам да бидам дел од овој голем клуб. Како фудбалер се уште имам уште многу да дадам и да постигнам во мојата кариера и чест ми е тоа да биде со Манчестер јунајтед“, вели Матиќ.
 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе