ФК Шкупи

Матеј Цветаноски е нов фудбалер на Шкупи

Еден од најдобрите фудбалери на Вардар, Матеј Цветаноски е нов играч на Шкупи, тој стави потпис на двегодишен договор со клубот од Чаир. 

Шкупи се пофали дека го ангажира Матиј Цветаноски.
 
„Еден од најдобрите играчи во есенскиот дел од сезоната, Матеј Цветаноски од денеска е фудбалер на нашиот тим, потпиша двегодишен договор“, стои во соопштението на Шкупи.
 
Во првиот дел од сезоната Цветаноски на 16 натпревари постигна шест гола, а имаше и пет асистенции.
 
„Многу сум среќен што ќе бидам дел од клуб кој има богата историја и во нашата земја и надвор. Според мене понудата која ми ја дадоа беше најдобра за мојата кариера. Се надевам дека ќе ја освоиме титулата, тука сум да му помогнам на тимот. Сакам да им заблагодарам на сите за добриот пример, веќе знам повеќе од соиграчите и верувам дека брзо ќе се адаптирам“, вели 23-годишниот Цветаноски.

Формирањето на платформа за прекугранична соработка за борба против аерозагадувањето има потенцијал вистински да придонесе за намалување на загадувањето на воздухот во нашата земја.

повеќе

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе