ФК Шкупи

Матеј Цветаноски е нов фудбалер на Шкупи

Еден од најдобрите фудбалери на Вардар, Матеј Цветаноски е нов играч на Шкупи, тој стави потпис на двегодишен договор со клубот од Чаир. 

Шкупи се пофали дека го ангажира Матиј Цветаноски.
 
„Еден од најдобрите играчи во есенскиот дел од сезоната, Матеј Цветаноски од денеска е фудбалер на нашиот тим, потпиша двегодишен договор“, стои во соопштението на Шкупи.
 
Во првиот дел од сезоната Цветаноски на 16 натпревари постигна шест гола, а имаше и пет асистенции.
 
„Многу сум среќен што ќе бидам дел од клуб кој има богата историја и во нашата земја и надвор. Според мене понудата која ми ја дадоа беше најдобра за мојата кариера. Се надевам дека ќе ја освоиме титулата, тука сум да му помогнам на тимот. Сакам да им заблагодарам на сите за добриот пример, веќе знам повеќе од соиграчите и верувам дека брзо ќе се адаптирам“, вели 23-годишниот Цветаноски.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе