Манчестер јунајтед

Мата потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Хуан Мата стави потпис на нов договор со Манчестер јунајтед со трајност до јуни 2021 со опција за продолжување на уште една година.

Претходниот договор на Мата со Јунајтед истекуваше овој месец, но и двете страни се договорија за продолжување на соработката.
 
„Хуан е неверојатен професионалец и еден од најинтелегентните фудбалери со кои сум работел. Тој е пример за нашите помлади играчи. Јасно му е што значи да си играч на Манчестер јунајтед. Среќен сум што тој потпиша нов договор, што ќе ги имам на располагање неговиот талент и менталитет“, вели Солскјер.
 
И Мата не го криеше задоволството по потпишувањето на договорот.
 
„Голема чест за мене е што продолжувам да го претставувам овој неверојатн клуб и нашите фантастични фанови. Во Манчестер јунајтед сум пет години и со гордост можам да кажам дека Олд Трафорд е мојот дом“, вели Мата.
 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе