Детенцето стана хит на социјалните мрежи

Маскотата на Саутемптон на безобразен начин си тераше мајтап со капитенот на Челси (ВИДЕО)

Едно детенце, кое беше во улога на маскота на синоќешниот натпревар помеѓу Саутемптон и Челси, на безобразен начин си тераше мајтап со капитенот на гостите, Сезар Азпиликуета.

Пред почетокот на натпреварот, кога фудбалерите беа во тунелот и се подготвуваа да излезат на теренот, едно детенце кое беше во улога на маскота, пружи рака да се поздрави со капитенот на Челси.

Цесар Аспиликуета љубезно излезе во пресрет и пружи рака, но детенцето ја повлече својата рака, ја стави на нос и го измеа Шпанецот.

И додека едни сметаат дека ова е само обична детска шега и мајтапење, други веруваат дека се работи за безобразно однесување.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе