Фудбалерот на Реал Мадрид не смее да вози една година

Марсело одбил да направи алкотест, но си ја платил казната и останал без возачка дозвола

Бразилските медиуми пишуваат дека Марсело одбил да направи алкотест со дување, си ја платил казната за возење во алкохолизирана состојба и му ја земале возачката на една година.

Марсело одморот го поминува во Рио де Жанеиро откако селекторот на Бразил, Тите одлучи да не го повика во репрезентацијата на Копа Америка.
 
Тој на социјалните мрежи често постира моменти од одморот, како со својот син се забавува на плажите играјќи фудбал.
 
Но, во понеделникот ноќта доживеал непријатен момент. На улиците во Рио бил стопиран од полиција и му било дадено да дува во алкотестер, но според „О Глобо“ тој одбил, си ја платил казната од околу 675 евра и му била одземена возачката дозвола на една година.

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе