Милан

Марко Џампаоло е нов тренер на Милан

Марко Џампаоло е наследникот на Џенаро Гатузо на тренерската позиција во Милан, тој стави потпис на двегодишен договор со „росонерите“.

По три години поминати во Сампдорија, Марко Џампаоло го презема кормилото на Милан. 
 
„Милан соопштува дека Марко Џампаоло е нов тренер на првиот тим. Договорот е со трајност до 30. јуни 2021 година со опција да биде продолжен до јуни 2022“, стои во соопштението на Милан.
 
Џампаоло ќе биде 60. тренер на Милан, осми откако Макс Алегри беше отпуштен во јануари 2014 година.
 
Тој претходно бил тренер на Каљари, Сиена, Катанија, Чезена, Бреша, Кремонезе, Емполи и Сампдорија.
 

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе