Ла Лига

Мариано погоди по 100 секунди, Виљареал од пенал му откина два бода на Реал (ВИДЕО)

Виљареал и Реал Мадрид ги поделија бодовите, гостите поведоа уште во 2. минута, но домаќините изедначија од пенал во 75. минута.

Дербито на „Ла Серамика“ заврши без победник. Во натпревар со малку шанси, Реал Мадрид поведе по 100 секунди игра.

Мариано погоди со глава на асистенција на Карвахал, но имаше забуна откако помошникот на зачетокот од акцијата го крена знаменцето за офсајд. Сепак, главниот судија дозволи играта да продолжи а ВАР ја потврди неговата одлука.

На стартот од вториот дел, Морено имаше 100% откако Крос лошо исфрли една топка, но биеше крај голот.

Морено сепак се запиша во листата на стрелци, Куртоа во 75. минута го собори Чуквезе а напаѓачот од пенал реализираше за 1-1 и бод за Виљареал.

Релевантните институции покажуваат неподготвеност да го спроведат долгоочекуваниот попис.

повеќе

Економската стратегија има за цел да се реализираат можностите на дигиталната трансформација, да се зајакне соработката во областа на климатските промени, енергетскиот сектор, човечкиот развој и безбедноста на храната.

повеќе

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе