Фотографија која кажува колку е голем Диего

Марадона го спои неспоивото, фанови на Бока и Ривер се гушкаа во плач по Диего (ФОТО)

Аргентина тагува по Марадона, големата фудбалска легенда ја сплоти целата земја, можеа да се видат навивачи на лутите ривали Бока Јуниорс и Ривер Плата како заедно во прегратка плачат по Диего. 

Бока Јуниорс и Ривер Плата се жестоки ривали, нивните натпревари постојано се проследени со инциденти меѓу навивачите, омразата меѓу двата клуба е огромна.
 
Но, смртта на Марадона го направи она што беше незамисливо да се види, низ социјалните мрежи хит стана фотографија од навивач на Бока и Ривер во прегратка како заедно плачат по фудбалската легенда.
 
Марадона беше играч на Бока Јуниорс, но сите Аргентинци го сакаат Диего, за нив тој беше Бог на фудбалот.
 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе