Откако неславно заврши неговата авантура во Катар

Манџукиќ се враќа во Серија А, Фиорентина е најблиску до неговиот потпис

Информациите од Италија велат дека Марио Манџукиќ ќе се врати во Серија А, ќе потпише за Фиорентина како слободен играч. 

Марио Манџукиќ беше член на Ал Духали од Катар, но постигна само еден гол на седум натпревари таму. Хрватот не се снајде во таа средина по што го раскина договорот со катарскиот клуб со взаемна согласност.
 
Неговото име се поврзуваше со Беневенто и Милан, но „СпортИталија“ тврди дека Манџукиќ ќе потпише за Фиорентина.
 
Виолетовите му понудиле двегодишен договор со плата од 3 милиони евра по сезона. Во договорот има и опција за продолжување на соработката за уште една сезона.
 
Манџукиќ четири сезони помина во Јувентус, но не му беше по мерак на Сари, па Хрватот мораше да го напушти клубот кога пристигна новиот стратег.
 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе