Херојот на Хрватска полн со емоции

Манџукиќ: Не, не е ова чудо, ова го прават големи тимови!

Херојот на Хрватска, Марио Манџукиќ со големи емоции зборуваше по натпреварот, вели дека ваков успех можат да направат само големи тимови.

Хрватска го има Супер Марио, неговиот гол во судиските продолженија ги крена сите Хрвати од земја и донесе историја за оваа селекција, пласман во финалето на Светското првенство.
 
„Неверојатно. Ние не сме ни свесни. Не, не... Не знам, ова е чудо. Не, не е чудо бидејќи ова го можат само големи тимови. Да бидете така храбри и да се вратите против една Англија, да одиграте таков турнир со срце. Еве гледате, се гори“, изјави Манџукиќ со многу емоции во себе.
 
„Се боревме како лавови, уживавме на теренот и така ќе биде и во финалето. Што да правам, сакам вакви натпревари“.

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе