Премиерлига

Манчестер Сити со пресврт до победа над Астон Вила (ВИДЕО)

Во меч со три гола и два црвени картони, Манчестер Сити со 2-1 триумфираше на гостувањето кај Астон Вила. 

 
Астон Вила имаше фуриозен старт на мечот, уште во првата акција со гол на Мекгин поведоа со 1-0.
 
Во 22. минута Фил Фоден изедначи на 1-1, а во 40. минута Родри погоди за комплетен пресврт и водство од 2-1.
 
Стоунс пред самиот крај на првото полувреме заработи цвен картон, а во 57. минута повторно силите беа израмнети откако Кеш за три минути успеа да добие два жолти картони.
 

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе