Премиерлига

Манчестер Сити со +8 бода ќе влезе во новата година (ВИДЕО)

Манчестер Сити со 1-0 победи на гостувањето кај Брентфорд, а Челси одигра само 1-1 на свој терен против Брајтон, тимот на Пеп Гвардиола се одалечува од ривалите во борбата за титулата. 

Челси испушти уште два бода во Премиерлигата, овојпат не успеа на свој терен да го победи Брајтон.
 
Лукаку даде гол во 28. минута за водство на Челси од 1-0 и се чинеше дека сините е дојдат до трите бода.
 
Но студен туш на Стемфорд Бриџ стигна во 91. минута кога Велбек реализираше за 1-1.
 
Овој кикс на Челси го искористи Манчестер Сити кој запиша уште една победа, овојпат кај Брентфорд со 1-0.
 
Стрелец на единствениот погодок беше Фил Фоден уште во 16. минута од мечот.
 
По 20 одиграни меча Манчестер Сити има 50 бодови, Челси има 42, Ливерпул е трет со 41, но и натпревар помалку.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе